Lehed

reede, 27. november 2015

Roosa reede ja roosad prillidKust on tulnud väljend "roosad prillid", ei oskagi öelda. See kõlab naljakalt, mis tähendabki liiga optimistlikku maailmavaadet ja probleemidest mööda vaatamist. Aga mis see reedene päev ikka on - rõõmus tööpäev tööpäevade jadas, sest kohekohe algab nädalavahetus, mis rõõmustab hinge. Kes tõmbab täna õhtul peo käima, kes istub oma hubases kodus ja süütab küünlad. Loe, mida Koduhaldjas kirjutab värviliste küünalde süütamisest.


November on hingede, loodusvaimude, haldjate aeg. See on meie endi valida, kas teeme novembrikuust pimeduse, lootusetuse, depressiivsuse ja tumedate jõudude valitsemise aja või hoopis maagilise, valgusküllase, sisekaemuste ja mõtiskluste ja endasse sissevaatamise aja oma elus.Paljud inimesed tunnevad, et november on nende jaoks kõige kurvem ja masendavam periood aastas. Pime ja kõle, tuul lõõtsub ja vihm krabistab akna taga, lumi pole veel maha sadanud, mis muudaks maa valgemaks ja rõõmsamaks. Kuid samas võid sa otsustada, et oledki teadlikult kurb. Kurbus on elu täiesti loomulik osa. Õppides oma kurbust väljendama ja läbi elama, saame temast vabaneda. Seda aga allasurudes muudabki see tunne meid masendunuteks ja depressiivseteks, väljendudes erinevateks haigustes.
Pimedaid õhtuid võiks veeta seega hoopis maagiliselt: Võta endale mõnel õhtul aega, et proovida põnevaid valgusmänge küünaldega. Jälgi mida teeb küünlaleek, kui:
* küünal põleb praksudes, näitab see, et teie emotsionaalne seisund on raske.
* sädemeid pilduv küünlaleek tõotab peatseid uudiseid, aga samuti on see kire ja viha märk.
* küünal ei lähe „käima" ehk siis korralikule küünlatahile vaatama leek vindub, näitab see probleemide kuhjumist, otsustusvõimetust, ummikseisu.
* parem pole lugu ka siis, kui küünlaleegist musta suitsu lahvatab - see on kindel märk valitsevatest hädadest.
* keskmiselt võbelev küünlaleek tõotab teie elus muudatusi
* särav ja tantsisklev leek aga eredaid sündmusi ja meeldejäävaid kohtumisi.
* sinine leek on sõnatu märguanne vaimolendite kohalolekust, aga ka silmapiiril terenduvast tormist.
* ilus ja ühtlane küünlaleek on märk sellest, et õnn on teie õuele end mõneks ajaks tulnud, armastus vallutanud teie südame ja rahaasjadki on korras.
* põleb küünal aga ühelt küljelt madalamaks, näitab see peatselt saabuvaid uudiseid. Armuasjades tasub olla ettevaatlik, eluliselt tähtsate otsuste tegemiseks on ajastus halb.

Eri värvi küünlad ja nende mõju

Et valgust oleks nii sinu ümber ja sinu sees, selleks vali värvilised küünlad, võid neid lõhnastada neid paari tilga aroomiõliga - nelk, apelsin, muskaat, teepuu, või just nii nagu sulle meeldib. Küünlaid võiks olla palju - viis, kuus või seitse -, et nad annaksid piisava valgusefekti. Ja nad võivad olla nii vormilt kui suuruselt erinevad.

Ka küünla värvidel on erinev mõju. Rohelist värvi küünlad rahustavad ja sobivad ka väsinud silmadele, kollased küünlad teevad meeleolu rõõmsaks ja lootusrikkaks, aitavad tekkida uutel ideedel. Siniste küünalde valguses on hea mediteerida ja mõtteid mõelda, teevad pea selgeks ja klaariks. Punased ja kuldsed tekitavad pidulikkuse tunde ning annavad elujõudu, violetsed aga aitavad unistada ja fantaseerida-võtta ühendust teispoolsusega. Roosad oma õrna valgusega on romantilised ning armastuse energia äratamiseks.
Seevastu hõbedased küünlad sobivad maagiliste rituaalide tarbeks, nendes on Kuu energiat. Valge aga on puhtuse ja ootuse värv. Küünlad süüta siis, kui sa ei tea, mida valida, tahta või soovida. Muuseas - ka mustadel küünaldel on oma eesmärk: need süüta siis, kui tahad millestki loobuda, näiteks muremõtetest, valust, leinast. Koos küünalde põlemisega saad vabaneda kõigest ebasoovitavast.

Kõik need, kes igatsevad oma ellu senisest rohkem armastust, peaksid esmaspäeval selle nimel süütama kas valge või hõbedase küünla, teisipäeval on küünla värviks roosa, reedel punane.

Kel äriasjad viimasel ajal ei suju, võiksid noore kuu kolmapäeval süüdata kollase küünla ja reedel teha panused rohelisele küünlale. Raha ei tule pärast seda just robinal, kuid kuuldavasti on sel moel võimalik saavutada majanduslik stabiilsus.

Kes on vastuvõtlikum haiguste suhtes, muretsegu koju aegsasti sinine küünal. Reedel, pärast pingelist töönädalat süüdake see õhtul, eriti hea on sinise küünla tuli kurgule

Kuuseisust

Kuufaasist olenevalt saab küünlamaagiaga oma elus üht-teist muuta: „Noorel kuul saab paljusid asju juurde kasvatada - armastust, tarkust, tervist, raha, õnne. Vanal kuul võib seevastu millesti liigsest ja ebameeldivast vabaneda."

Kummaline on see, et vanal kuul, kui te soovite vabaneda segavatest suhetest ja halbadest harjumustest (näiteks kasiino-, arvuti- ja alkoholisõltuvus), tuleks süüdata valge või hõbedane küünal, mis aitab teil puhastuda negatiivsusest. Pole keelatud kasutada ka lõhnaküünlaid, kuid need ei peaks olema liiga vänge lõhnaga. Vanilliküünal raskendab keskendumist ning viib mõtted uitradadele.

NB! Ka küünalde kustutamine on kunst omaette. mingil juhul ei tohi küünlaleeki "surnuks puhuda", sest sel juhul pahandate te tule- ja õhuvaime ning võite pahanduse kaela tõmmata. Küünla kustutamiseks tuleks kasutada spetsiaalset miniatuurset leegikustutajat või siis kasutada selleks munapeekrit või mõnda muud väikest topsi. 

Artikkel on refereeritud Koduhaldja blogist

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar