Lehed

laupäev, 28. november 2015

Lilla laupäev - loomingulisus või masendus
Paljudele ei meeldi lilla värv, ei riietuses ega ka sisustuses. Näiteks mu sõbrannal on lilla diivan, mis hallides ja valgetes toonides elutoas annab särtsu ja enneolematu hubasustunde. Sisekujundajad väidavadki, et lilla värv muudab ruumi soojemaks ning hubasemaks, heledam lilla aga romantlisemaks. Selle salapärase ja põneva värvitooni alla kuulub ka purpur ehk punakaslilla toon.

Lillat peetakse spirituaalseks mediteerivaks värviks, mis puhastab mõtteid. See on uhke värv, mis esindab suursugusust ja head kvaliteeti. Lilla püüdleb vaimse täiuslikkuse poole - innustab inimest, aitab tal saada võimu enda ja oma elu üle. Arvatakse, et violetsel valgusel on parandav toime. Feng shui põhimõtete järgi sobib lilla väga hästi töötuppa kuna stimuleerib loovust ja vaimsust. Ka laste kujutlusvõime töötab paremini, kui ruumis on natuke violetset tooni.Ta inspireerib ning on unistama panev. Tumedam lilla sobib aga hästi elutuppa ja magamistuppa. Samas võib liiga palju lillat põhjustada depressiooni, eraldatust, tujukust.

Purpur oli antiikajal kallis ja väga kõrgelt hinnatud värv. Seda tooni võisid riietuses kasutada ainult kõrgema klassi inimesed. Ta on kuninglik, väärikas ning suursugune värv. Purpur on ka oma hingega üksiolemise, pühendumise, andumise, truuduse, kaastunde ja psüühiliste/maagiliste/vaimsete võimete värv. 
 
Naistekas kirjutab, et lilla on tugeva energiaga värv mis sümboliseerib toredust, luksuslikkust, ja kirge. Igal värvil on oma vibratsioonisagedus. Lilla sagedus vastab joogide keeles meie kõrgeimale, seitsmendale ehk Kroontšakrale. Lillat seostatakse ilu, loovuse, inspiratsiooni ja Lõpmatuse sügava sidemega. Kroontšakrat mõjutavad mitmed joogaharjutused, eriti aga meditatsioonid. Kuna oma olemuselt on lilla intensiivne, siis tema mõju nautimiseks piisab vähesest. Pane vaasi magusalt lõhnavaid pojenge, aseta launurgale ametüsti kristall või kanna valge suvekleidi juurde lõbusat ploomivärvi õlasalli.

Üks romantilisemaid lilla varjundeid on lavendel. Piserda lavendli eeterlikku õli tuppa või tilguta aroomilampi enne armsamaga kohtumist. Torka kuivatatud lavendliõitega kotike pesusahtlisse — see annab riietele meeldiva aroomi. Lavendel rahustab. Pane voodisse, autosse või kontorilauale lavendliga täidetud padjake ja hinga seda lõhna sisse, kui soovid saavutada meelerahu ja tasakaalu. Lavendliõisi on läbi aegade voodipäitsesse asetatud. Nii kindlustati endale rahulik ja kosutav uni ning lasti taime maagilistel omadustel une ajal mõjuda. Varu endale pudelike piserdatava lavedliveega, mida saad kasutada reisimisel, joogatunnis või kodus õhu värskendamiseks. Lavendlist valmistatud eeterlik õli aitab ravida põletusi (sealhulgas päikesepõletust) ja lõikehaavu, putukahammustusi, verevalumeid, seedetrakti ja hingamisteede probleeme ning aitab leevendada depressiooni. Lavendli antibakteriaalsed omadused aitavad tappa vistrikke tekitavaid baktereid. Lavendli kuivatatud õisi kasutatakse ka toiduvalmistamise juures. Hõõru peopesas lavendliõied peenikeseks puruks ja raputa need näiteks küpsisetaigna sisse. Lavendel lisab õrnalt mõrkjat maitset.

Artikkel on refereeritud Delfi Naistekast ja Sisustusweebist

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar