Lehed

teisipäev, 19. jaanuar 2016

Sisekujunduse aastavärv on ooker


Värvitootja AkzoNobeli edastas ülemaailmse disainerite ühenduse otsuse, et 2016. aasta trendivärv on kuldne ooker.

Ookerkollane ise on äärmiselt paindlik toon, mis koos pastelse roosaga muutub pehmemaks, aga koos jaheda sinisega omandab näiteks väga konkreetsed jooned. Kullatoonid jällegi esinevad viimase aja kõikides arengusuundades. 


Kuldne hakkab silma pimeduse ja valguse teema juures, selle leiame nii vanade meistrite maalidelt kui tänapäeva disainitrendidest, ehetelt, riietelt, kõikjalt. Kuldne ooker on piisavalt särav tähelepanu köitmiseks ja sobib hästi kokku ka teiste toonidega.

2016. aasta värvipalett on vaoshoitud ja peente nüanssidega, mille keskmes on pehmed, pooltoonide abil saavutatud varjundid. Üldilme jääb endiselt soojaks, kuid on tunduvalt delikaatsem. Erksad värvid on kaugenenud põhivärvidest millegi palju huvitavama suunas, mille tulemusel on sündinud sõbralik mõistatusliku alatooniga värvikooslus: korall, ookerkollane ja kesköösinine.

Vaata ka InKodu lehte 
Loe ka Postimees Kodu artiklit

Loo lõpetuseks näitan oma patja, mille olin taas kokku sobitanud kaltsukatest leitud pitslinikutest. Seekord jäid padjale puhtjuhuslikult mängima beež ja ookerkollane toon. Seega - moevärv on sel aastal kodus esindatud. :)


 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar