Lehed

laupäev, 5. september 2015

Koolialguseks graafikat ja erootikatRakvere teatris võib vaadata palju kunsti, kõrgtasemelist kunsti, sest oma töödega on Tallinnast kohale tulnud eesti graafika grand old lady Maret Olvet ning vanakooli kujundus- ja vabakunstnik Lev Vassiljev.


Teatri peakunstnik rõõmustas seekord kogunenud rahva üle, sest tema sõnul on päris kurb, et nii heade kunstinäituste avamisele ei taha linnarahvas eriti tulla. See-eest oli selle näituse avamine väga soe ja kunstnikud ise suhtlesid ka huvilistega, mis oli väga tore.

  
Maret Olvet, kes on näitustel aktiivselt osalenud juba üle 50 aasta, tõi kunstihuvilistele vaatamiseks töid, mis valmisid aastatel 2000–2015. Peamiselt oli tegemist litograafia ja siiditrükiga.
Lev Vassiljev eksponeerib abstraktse kunsti kõrval ka erootilist kunsti. Viimast näeb teatri väikeses saalis. Naljaga pooleks öeldigi, et koolialguseks päris huvitav näitus kinovaatajatele.

Aga kel võimalust, mingu ise vaatama -  Lev Vassiljevi temperas valminud aktimaalid on väga värvikad ja ülistavad naise keha igat kurvi.


Näitused jäävad avatuks 29. septembrini.

1 kommentaar: