Lehed

teisipäev, 27. september 2016

Kuidas salvakas lõpuks kaardile sai


Sõbrannad käisid ükskord külas kindla eesmärgiga proovida salvrätikust teha käsitööpaberit ja siis neist ka mõned kaardid valmistada.

Võtsime ette juba blogist läbi jooksnud video, kus omavahel tuli kokku sulatada aluspaber, toidukile ja salvrätt.


Alguses ei saanud vedama ehk paberitegu ei õnnestunud. Siis meenus, et ka minul esimesel korral ei läinud hästi. Põhjus oli lihtne - toidukile ei nakku igasuguse paberiga. Otsisin taas välja vana hea pabertapeedi ja siis hakkas kõik nagu lepase reega minema.


Vabrik töötas ja pabereid tuli kui konveieri pealt. Kui paberid valmis, hakkasime neid välja lõikama: üks lõikas, teine puhastas. Siis selgus, et kõikidest paberitest ei sobi väljalõikeid teha ja tuli jooksvalt veel lillelisi pabereid juurde teha. 

Kui sai valmis kena suur hulk paberväljalõikeid, siis hakkasime neist kaarte tegema. Jällegi kaarditoorikud esmalt valmis ja siis sättisime paberväljalõiked peale. Sedasi etappide kaupa töötamisel jõudsime igaüks teha tagavaraks suure portsu kaare.

Minu jaoks oli üllatav, et just lillelistest salvakatest saab nii ilusaid ja romantilisi kaarte teha.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar