Lehed

pühapäev, 31. mai 2015

Dekoratiivsed kivid


Ilusa kujuga kivi on justkui lõuend - maalid midagi vahvat peale. Vaja vaid leida ilus motiiv ja hea koht, kus ilu esile tõuseks.

Vaadake ise, kuidas mu õde on kivisse elu sisse puhunud. Minu meelest imelised kivid :)


See neljaleheline ristikheinaga kivike on õnnekiviks õelapsele, kellega juhtus hiljuti jalaga väike äpardus ja nüüd peab kodus taastuma. Saa ruttu terveks, kallis!


reede, 29. mai 2015

Keeksimustriline keraamika


Keraamika siiruviiruline nagu keeks.



Mulle endale väga ei meeldi selline mustriline keraamika aga lõbus oli vaadata kuidas stuudiokaaslased mässasid kolme erinevat värvi saviga. Paljustki meenutab see taigna kokkukeeramist - muudkui rullid, asetad kihiti, teed rattad ja siis kleebid.

Saviga töötamisel on see tehnika väga oluline, sest peab vägagi arvestama, et töö ei läheks räpaseks ja kõik jooned tuleksid puhtalt välja.

Viimistlemisel tuleb kasutada ainult läbipaistvat glasuuri, sest seevõimendab mustrit.

Väga omapärane tehnika! :)




neljapäev, 21. mai 2015

Vintage stiilis rahataskud

Vanad fotod on ägedad, lisavad kaardile nostalgiat ja vana aja hõngu. Proovisin teha mõned rahataskud.


neljapäev, 14. mai 2015

Dekoratiivne akrüülmaal

 

Ehk miksimine Marabu akrüülvärvide ja Kamoi MT washi dekoratiivteipidega.


Vunderi naised Eda Holtsmann ja Sirle Saarepere võtsid ette teekonna Rakveresse, et tutvustada kohalikele kunstihuvilistele kuidas lõuendi peale pintsli ja švammi abil saab luua abstraktse kompositsiooni oma interjööri ilmestamiseks.



Maalile sai luua erinevaid kujundeid ja lisandeid teipidega, mis on väga kvaliteetsed ja kasutatakse igal pool - nõudest kuni paberitöös. Väga vastupidavad niiskusele ja saab töölt eemaldada jälgi jätmata.


Kõige lõpetuseks sai tööle viimase lihvi akrüülpastaga anda, mida tuli ohtralt panna ja õlilabida või kahvliga kujundiks muuta.

Eks ta huvitav käeline tegevus oli, sest ise ma poleks millegi sellise peale ise tulnud. Mul oli eelkõige huvi akrüülpastadega veidike katsetada.



kolmapäev, 13. mai 2015

Minu klaasist nööbikesed


Klaasikursuse teises osas valmistasime klaasist nööbikesi. Neist valmistatakse enamasti ehteid.

Nende kokku timmimine oli omaette teadus. Kõik üritasid huvitavaid mustreid luua, kuid mõnikord oli vaev asjata. Just seetõttu, et puudus teadmine kuidas erinevad klaasikihid sulavad ja teineteist "ära söövad".


Kui alguses tundus, et küll ma hiljem oma suurepärase kunsti ära tunnen, siis kindlasti nii see polnud - peale ahjuskäimist sulasid kihid kokku ja esialgsest tulemusest ei pruukinud midagi järele jääda. Tänu sellele, et juhendaja pildistas kõik toorikud üle, sai hiljem paber käes klaasnööbi laua juures seistes ükshaaval oma tööd välja nokkida.


Sulatatud klaas on imeline, selline mõnus libe ja läikiv. Selleks, et mõista klaasimaailma, peab selle materjaliga kõvasti rohkem töötama, et ära tabada selle veiderdused ahjus sulamisel.










neljapäev, 7. mai 2015

Klaasipuru imeline maailm


Ma ei osanud klaasikunstist suurt lugu pidada, sest nende aastate jooksul pole mul olnud võimalust ühelgi klaasisulatamiskursusel osaleda.

Ubja külanaiste seltsi tuli oma teadmisi ja oskusi õpetama Piret Laidroo, kes ise on kirglik klaasikunsti harrastaja.


Lauale oli valmis pandud hunnikute kaupa pudelikilde, peamiselt läbipaistvat, rohelist ja pruuni. Pudelikillud seetõttu, et need on kõige odavamad materjalid, millega saaksid õpilased katsetada. Käsitööklaas on üldjuhul kallis, mida ei raatsita proovitöödeks kulutada.



Esimesel õppepäeval õppisime esmalt tundma klaasi ja ohutustehnikat. Seejärel oli kõigil võimalus teha kolm tööd: kaks aknakaunistust ja küünlaalus.

Mis oli õppepäeva eesmärk? Kuigi klaasi käitumist on sulamisel vahel raske ette näha, seetõttu soovitaski juhendaja julgelt mängida erinevate värvidega. Kui näiteks valida paks pudelipõhi, siis mis juhtub sellega peale sulamist, mis juhtub aga peene klaasipuruga?


Veel meeldis, et sai proovida erinevaid käsitööriistu, mida klaasikunstnikud kasutavad klaasi lõikamisel. Klaas on materjal, mis vajab kindlat kätt ja üldiselt lõikamisel parandustöid on teha võimatu.

Mõne töö puhul sai hirmsasti sätitud mustrit aga peale sulatamist jäi üldmulje hoopsi teine. Mitte, et see oleks pettumust kellelegi valmistanud, vaid see tähendab seda, et klaasiga töötamine vajab pikaajalist kogemust ja matejali hingeelu tundmist.












esmaspäev, 4. mai 2015

Millist kunsti siis ka Rakveres tehakse?

Riho Hütt - Keelatud kunst
Möödunud nädalal tulid Lääne-Viru kunstnikud oma teostega letti. Kevadnäitusel Kunst ja Kunsti piirid on vaatamiseks pandud välja 27 teost, kus kunstnikud mõtestavad lahti oma arusaama kunsti piiridest.

Aga loomulikult leidub seintelt ka klassikalist kunsti - portreesid ja lilli. Maalimisel on kasutatud nii pliiatsit kui akvarelli. On ju näitus ikkagi koht, kus näidata oma tegemisi.

Kevadnäituse avamisel keerles teema keelatu ümber. Kriidiga maha joonistatud kunst pesti mopiga maha - keelatud! Seinalt eemaldati juba eelnevalt üks maal - keelatud!


Miks üldse keelatakse teoseid ära? Kuraator Riho Hütt arvas, et siin mängib rolli arusaam kuhu maani läheb kunstnik oma piiridega ja kas vaataja võtab seda piiri vastu.

Riho Veskus - Üle Styx´i ja Lehte
Margit Kaare tööd
Ivo Ridalaan - Koorumine
Maila Merilo - Kindlalt edasi!
Caroline Karus - Amatsioonid

Birgit Klopp - Torkiv jook
Teet Suur - Karu

Rein Veskus - Piiride kompamine

Renate Leppik - Kahekesi
Kuna tegemist oli üritusega, kus rolli mängis sõna keelatud, siis kangemat märjukest jagati ka suletud ukse tagant - siruta aga pokaal välja ja küll sulle sinna midagi valatakse.

Uurige milline on Lääne-Viru kunstnike kunstitase! Näitus avatud pea mai lõpuni.