Lehed

laupäev, 30. juuni 2012

Aia lillepostament

Kuigi linnakujunduses tehakse võimsaid lilleansambleid, ei oleks ise selle pealegi tulnud, et ka koduaias võiks midagi taolist ehtida aianurka, kus on igav ja kuhu peenart pole võimalik teha.

Idee oma koduaeda lillepostament teha sain õelt, kellel oli ammu sinna lilled istutatud ja need õitsesid suure vahuna. Et veelgi julgem ja toretsevam välja näha, pani õde sinna isevalmistatud keraamilistest pallidest kaunistuse. Sellised kaunistused on üleüldse väga moes Saksamaal ja neid võib leida aia- ning kodutarvete kauplustest. Kuna aiad on enamjaolt väikseformaadilised, siis torgatakse need kaunistused sageli otse lillepeenardesse. Aga nad on ilusad, sest lõppkokkuvõttes ei riiva nad silma, vaid tõstavad lillede ilu.

Mulle meeldib ka välismaal piiluda, mida pakuvad teise ringi poed. Saksamaal on hinnad sõbralikud - kui kasutatud kraam, siis hind olgu madal. Eriti meeldiv oli see, et sain ühe välja valitud klaaspalli kingituseks. Kes teab, võib-olla see on neil nii kombeks aga võib-olla ka seepärast, et olime välismaalased. Selles saksa mõistes väikelinnas väga palju välisturisti ei kohta, pigem ikka siseturiste. Üldiselt, oli väga meeldiv ja see andis omakorda tõuke idee küpsemisele.

Klaaskuulile kaaslaseks sain õelt veel ühe keraamilise palli, mille akrüülvärvidega värvisin üle.


Nüüd jäi veel potid teineteise otsa tõsta ja need ära tugevdada metallvardaga, lilled mulda istutada ja valmis. Mõne nädala pärast kosuvad taimed ja hakkavad ka üle ääre looklema. Ise jäin rahule, sest väravast sisse tulles on see esimene rõõmus värvilaik.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar