Minust

Tere!

Olen kunstiga seotud juba pikka aega. Alustasin oma kunstiõpingutega Rakvere pioneerimajas kunstiõpetaja Melanie Eiskopi käe all. Kuigi vahepeal on maalimises olnud paus, olen ma ikka naasnud pintslite ja lõuendi juurde. Et saada professionaalseid teadmisi kunstist, siis võtsin ette õpingutee Eesti Kunstiakadeemiasse, kus minust saab tulevikus keskkonnadisainer.

Käsitööarmastuse sain aga põhikoolist, kus rahumeelne käsitööõpetaja suutis meid tunnis nokitsema panna, ise samal ajal luges meile muinasjutte ette. Klassis oli alati haudvaikus ja igaüks pusis omaette.

Loomulikult pean ma eelkõige oma ande eest tänulik olema vanematele ja isegi vanavanematele, kes tegid ka usinasti käsitööd. Isapoolt suguvõsast tuli maalimisoskus, mis on praeguseks paljudele järglastele edasi läinud.

Hetkel olen  loovusõpetaja ja vabakutseline kunstnik. Peamiselt tegelen täiskasvanutega, et pakkuda neile erinevaid kursuseid, kus saab harjutada juba vanu käsitöövõtteid. Samas üritan alati teha ka midagi uut, olgu need põnevad katsetamised värvidega või meisterdamised. Samas proovin kogu aeg uute kunstivahenditega, et olla kursis mida pakuvad hobipoed.

Lisaks hobikoolitustele teen erinevaid tellimustöid - neid on seinast seina - inimene küsib, mina vastan kas jõud käib üle. Peamiselt armastan tegeleda paberitööga ehk kaartide valmistamise ja köitmisega, kuid sinna kõrvale teen riiete õmblustöid. Selles tähenduses, et annan kasutatud riietele täiesti uue hinguse. Tuunin neid pitside, pärlite, paelade ja teiste käsitöövahenditega, et neist saaks naiselik, moodne, lahe ja omapärane rõivaese. Taaskasutus ja vanade asjade korrastamine on väga hingelähedane.

See siin on minu veebipäevik, kus näitan Leekpea Ateljees valminud tellimustöid, enda käeharjutusi, kaunist kunsti ja huvitavaid koolitusi. Sekka ka tuttavate tegemisi ja kõike, milles näeb ilu ja loovust.

Vaata ka uue hooaja koolituskalendrit.

Kui teil tekib huvi või küsimusi, siis uurida saab leekpea@hotmail.com või 5374 0525

Kõike ilusat soovides,

Mari Riina Rist
Leekpea Ateljee


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar