Minust

Tere!

Olen väikeettevõtja, kes tegeleb kunstiga ja kunsti õpetamisega nii lastele kui ka täiskasvanutele. Teen seda koolis kui ka hobiringides. Peamiselt tegelen siiski täiskasvanutega, et pakkuda neile erinevaid kursuseid. Seal harjutame vanu käsitöövõtteid ja arendame loovust, kunsti õpetamisel üritan vabastada kartusest ebaõnnestumise ees.

Igapäevaselt üritan alati teha midagi uut, olgu need põnevad katsetamised värvidega või meisterdamised. Samas proovin kogu aeg uusi kunstivahendeid, et olla kursis mida pakuvad hobipoed.

Kunstiga olen seotud juba pikka aega. Alustasin oma kunstiõpingutega Rakvere pioneerimajas kunstiõpetaja Melanie Eiskopi käe all. Vahepeal tekkis maalimisega paus, kuid naasin mõne aja pärast ikka pintslite ja lõuendi juurde tagasi. Et saada professionaalseid teadmisi kunstist, siis võtsin ette õpingutee Eesti Kunstiakadeemiasse, kus minust saab mõne aasta pärast moestilist.

Käsitööarmastuse sain aga põhikoolist, kus rahumeelne käsitööõpetaja suutis meid tunnis nokitsema panna, ise samal ajal luges meile muinasjutte ette. Klassis oli alati haudvaikus ja igaüks pusis omaette.

Loomulikult pean ma eelkõige oma ande eest tänulik olema vanematele ja isegi vanavanematele, kes tegid usinasti käsitööd. Isapoolt suguvõsast tuli maalimisoskus, mis on praeguseks paljudele järglastele edasi läinud.

Lisaks kunsti õpetamisele, teen erinevaid tellimustöid - neid on seinast seina - inimene küsib, mina vastan kas jõud käib üle. Peamiselt armastan tegeleda paberitööga, köidan raamatuid ja albumeid, teen käsitöökarpe ning kaarte. Sinna kõrvale tuunin vahelduseks klientide riideid. Selles tähenduses, et annan kasutatud riietele täiesti uue hinguse pitside, pärlite, paelade ja teiste käsitöövahenditega, et neist saaks naiselik, moodne, lahe ja omapärane rõivaese. Taaskasutus ja vanade asjade korrastamine on väga hingelähedane.

See siin on minu veebipäevik, kus näitan Leekpea Ateljees valminud tellimustöid, enda käeharjutusi, kaunist kunsti ja huvitavaid koolitusi. Sekka ka tuttavate tegemisi ja kõike, milles näeb ilu ja loovust.

Koolitused leiab eraldi rubriigist.

Kui teil tekib huvi või küsimusi, siis uurida saab leekpea@hotmail.com või 520 1108

Kõike ilusat soovides,

Mari Riina Rist
Leekpea Ateljee


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar